Joulukalenterin 3. luukku
Iloista joulunodotusta suomalaisen muodin klassikoiden seurassa ❤️
Esittelemme päivittäin valikoimastamme yhden tuotteen, joka edustaa ajatonta suomalaista designia ja ansaitsee tulla kutsutuksi suomalaisen muodin klassikoksi.
On aika avata joulukalenterin kolmas luukku, ja sieltä paljastuu Friitalan valkoinen bomber-nahkatakki 🤍
Friitala on edelleen toiminnassa oleva suomalainen yritys, joka on valmistanut laadukkaita nahkatuotteita vuodesta 1892. Friitala tunnetaan erityisesti nahkatakeistaan.
Tämä takki on valmistettu Suomessa ja edustaa designinsa puolesta 80-luvun tyyliä, mutta sopii hyvin myös tämän päivän henkeen madalletun hartialinjansa ja väljän istuvuutensa puolesta. Tutustu takkiin tarkemmin verkkokaupassamme ja katso samalla muutkin valikoimastamme löytyvät Friitalan tuotteet!
